Üye Girişi
E-Posta:
Şifre:
Üye değilim
Şifremi unuttum
Haber Akışı
Haber Arşivim
Sayfamı Yönet
Etnik Market'e Davet Et
Hesabım
Dışa Bilgi Aktar
Hareketler
Oturumu Kapat
 Haber Arşivi    Üye Girişi
ITE TURKEY
ULUSLARARASI FUAR TANITIMHİZMETLERİ A.Ş.
İstanbul (Avrupa)/Türkiye
Teklif İste
Takip Et
WorldFood İstanbul 16 bin ziyaretçiyi ağırladı

WorldFood İstanbul 16 bin ziyaretçiyi ağırladı

ITE Turkey tarafından bu yıl 26’ncı kez düzenlenen Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood İstanbul’u bu sene 16 bin 85 kişi ziyaret etti

Bu yıl 26’ıncısı düzenlenen WorldFood İstanbul fuar süresince içecek, süt ve süt ürünleri, et ve tavuk ürünleri, yaş meyve ve sebze, deniz ürünleri, dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli mamuller, unlu mamuller ve kuruyemiş ile gıda katkı maddeleri başta olmak üzere pek çok ürünün yer aldığı katılımcı profiline 5-8 Eylül günleri arasında ev sahipliği yaptı.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), TÜGİDER (Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği), PAKDER (Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşletme ve Paketleme Sanayicileri Derneği), MARSAP (Marmara Bölge Satınalma Yöneticileri Platformu), PLAT (Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği) ve Aşçılar Derneği tarafından desteklenen WorldFood İstanbul, gıda zincirini oluşturan tedarikçiler, perakendeciler ve tüketicilerin bir araya geldiği bir platform olma özelliği taşıyor.

5 Eylül’de 26’ıncı kez kapılarını açan WorldFood İstanbul’da hem ITE Turkey hem de T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından alım heyeti programları uygulanırken fuar kapsamında bu sene Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Suudi Arabistan, Katar, Rusya, Almanya, BAE, Azerbaycan, Irak, Belçika, Kazakistan ve Kolombiya ülkelerinden 200’ün üzerinde yerli ve yabancı profesyonel alıcı ağırlandı. Fuar süresince katılımcılar ile profesyonel alıcılar arasında bin 500’e yakın toplantı gerçekleşti ve yeni iş birliklerine imza atıldı.

30 ülkeden 400’ün üzerinde katılımcı
Bu yıl 26’ıncısı düzenlenen WorldFood İstanbul hakkında görüşlerini dile getiren ITE Group Bölge Direktörü Kemal Ülgen: “Geçtiğimiz yıl 29 ülkeden 354 katılımcı ve 13 bin 198 ziyaretçi ağırlayan WorldFood İstanbul’da bu sene bu rakamın üzerine çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl WorldFood İstanbul kapsamında 30 ülkeden 400’ün üzerinde katılımcıyı 16 bin 85 ziyaretçi ile buluşturduk. Fuar süresince yoğun bir katılım oldu, gördüğümüz ilgiden çok memnunuz. Aynı şekilde katılımcı ve ziyaretçilerimizden de olumlu geri dönüşler alıyoruz. 4 gün boyunca sektöre dair pek çok konuyu alanında uzman isimlerle masaya yatırdık. ITE Group’un global düzeydeki gücünü de arkamıza alarak hem T.C. Ticaret Bakanlığı hem de kendi bünyemizde uyguladığımız Alım Heyeti Programları sayesinde ulaştığımız sonuçtan son derece memnunuz. Fuar süresince katılımcılar ile profesyonel alıcılar arasında bin 500’e yakın toplantı gerçekleşti ve bu sayede yeni işbirliği fırsatlarının doğmasına vesile olduk” dedi.

30’dan fazla sektör uzmanı ve lider, 15’in üzerinde etkinlik
WorldFood İstanbul, bu sene gıda sektöründe üretim, işletme ve tüketime dair tüm süreçleri alanında uzman 30’dan fazla isimle masaya yatırırken sektördeki en güncel bilgileri ve son teknolojileri paylaşıma açtı. Fuar alanı içinde kurulan Food Arena’da ‘Gıda 360 Deneyimi’ kapsamında 4 gün boyunca, 30’dan fazla konuşmacı, 15’in üzerinde etkinlik ile yine pek çok gündem konusu ele alındı. Food Arena’nın içinde tasarlanan Konferans Sahnesi ve Show Mutfağı ile WorldFood İstanbul, seminerler, söyleşiler, paneller, tabak sunumları ve yeme-içme tadımları ile renklenen dopdolu bir etkinlik programı ile katılımcıları ve ziyaretçileri ile buluştu.

Sektörün öncü kurum, kuruluş ve uzmanlarıyla şekillenen etkinlik programının iş birlikleri arasında; Aşçılar Derneği, Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Marmara Bölge Satınalma Yöneticileri Platformu (MARSAP), Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşleme ve Paketleme Sanayicileri Derneği (PAKDER), Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği (PLAT Türkiye), Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği (TÜGİDER) Satın Alma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği (TÜSAYDER) ve World Gourmet Society (WGS) yer alıyor. 

Türkiye “Şef’in En İyi Tabağı” Yarışması ile en iyi ve en yaratıcı tabaklar ödüllendirildi
WorldFood İstanbul, dünyanın önde gelen şef, gurme, yemek yazarı, gazetecilerin ve restoran işletmecilerinin üye olduğu World Gourmet Society ile iş birliği yaparak bu sene itibarıyla uluslararası “Best Plate Challenge” yarışmasının Türkiye özel ortağı oldu. İş birliği kapsamında WorldFood İstanbul, Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Şefin En İyi Tabağı” yarışması ile Türk şeflerini en iyi ve en yaratıcı tabaklarını ödüllendirdi. Yarışmanın kazananları 7 Eylül Cuma günü düzenlenen tören ile ödüllerine kavuştu.

Yarışmada En Yaratıcı Tabak ödülünü Ömer Faruk Yılmaz, En İyi Malzeme Kullanımı ödülünü Hayrettin Sucu, En İyi Pişirme Tekniği ödülünü Nurgül Büyükçolpan, En İyi Yerel Lezzet ödülünü Mehmet Altaş, En Profesyonel Hazırlanmış Video ödülünü İsmail Muhacir alırken En İyi Sosyal Medya Etkileşimi ödülünü ise Mehmet Fatih Kalaycıoğlu aldı.

Türkiye’deki yarışmaya katılan ve finalist olan şeflerin World Gourmet Society’nin global yarışma sürecinde finalist ve kazanan olma şansları devam ediyor. Global Final, Fransa’nın Monako şehrinde, Kasım 2018’de Chef World Summit kapsamında düzenlenecek. WorldFood İstanbul, Aşçılar Derneği’nin de desteklediği yarışmayla Türk mutfağını, Türk şeflerini ve gastronomik çeşitliliğimizi uluslararası arenada tanıtmayı ve hak ettiği yere kazandırmayı amaçlıyor.

WorldFood İstanbul’da ihtiyaç sahipleri de unutulmadı
WorldFood İstanbul’un önemli destekçilerinden olan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ve ITE Turkey iş birliği yaparak fuar kapsamında bir de sosyal sorumluluk çalışmasına imza attılar. Fuar sonrası katılımcıların standlarında kalan, geri götürmeyecekleri gıda ürünlerinin israf olmaması ve ihtiyaç sahiplerine ulaşması adına bu ürünler bağış olarak toplandı. Bu çerçevede; makarna, salça, konserve, baharat, bisküvi ve çikolata gibi muhtelif ürünlerin toplandığı fuarda yer alan bu ürünler TİDER’in Bağcılar Destek Marketi aracılığıyla ihtiyaç sahipleri ile buluşturuluyor.

12.09.2018
Bu firmaya ait tüm duyurular