Üye Girişi
E-Posta:
Şifre:
Üye değilim
Şifremi unuttum
Haber Akışı
Haber Arşivim
Sayfamı Yönet
Etnik Market'e Davet Et
Hesabım
Dışa Bilgi Aktar
Hareketler
Oturumu Kapat
 Haber Arşivi    Üye Girişi

Aziz Sarıyar Perakende Geleceğe Bakıyor'a katıldı

ATİAD Başkanı Aziz Sarıyar, Avrupa'nın en büyük ekonomik pazarı Almanya'da şirket kuruluşu ve yatırım gerçekleştirmekle ilgili önemli bilgiler aktardı

Avrupa'da faaliyet gösteren Türk girişimcileri temsil eden en büyük sivil toplum kuruluşu Avrupa Türk İşadamları Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Sarıyar, Ortakalan'ın gerçekleştirdiği Perakende Geleceğe Bakıyor konferansları için İstanbul'daydı. 1 Ekim'de yurt dışından gelen diğer sektör temsilcileriyle birlikte Happy Center Lojistik Merkezi'ni ziyaret eden Sarıyar, 2 Ekim'de ise Almanya'daki yatırım fırsatlarına ışık tutan bir sunum gerçekleştirdi.

Sarıyar, Almanya'nın halen Avrupa'nın en büyük ekonomik gücü olduğunu ve yatırımcılar açısından uzun vadede herhangi bir risk içermeden bütün kıtada büyüme ve gelişim imkanı sağladığını belirtti. İlk bakışta prosedür yoğunluğunun Türk girişimcileri şüpheye düşürdüğünü ancak ülkenin resmi ticaret makamlarının özellikle istihdam yaratacak yeni yatırımlar geldiğinde bu prosedürleri son derece hızlı işlettiğini belirten Sarıyar, "Önemli olan baştan uzun vadeli şekilde ülkede kalmak istediğinizi ortaya koyan bir master plan sunmak. Bunu yaptığınız takdirde sonraki süreçte izinlerin son derece hızlı çıktığını ve pek çok farklı konuda önemli kolaylıklar sağlandığını göreceksiniz" dedi.

Sarıyar, yatırım sürecinde şirketin yapısına göre gerekli izinler, sermaye, diğer maliyetler, sektörlere göre destekler, eyaletlere göre bazı mevzuat farklılıkları hakkında başka bir kaynaktan bu kadar açık ve anlaşılır bulunması zor olan birçok önemli bilgiyi konferans katılımcıları ile paylaştı. Almanya'da gelişin sektörler ve geleceğe dönük ATİAD'ın tespit ettiği yatırım fırsatlarıyla ilgili de bilgiler aktaran Sarıyar, konferans katılımcılarının konuyla ilgili merak ettiği soruları da yanıtladı.

05.10.2018
İlgili Ögeler
ORTAKALAN
Paylaşın