Üye Girişi
E-Posta:
Şifre:
Üye değilim
Şifremi unuttum
Haber Akışı
Haber Arşivim
Sayfamı Yönet
Etnik Market'e Davet Et
Hesabım
Dışa Bilgi Aktar
Hareketler
Oturumu Kapat
 Haber Arşivi    Üye Girişi

İlk Etnik Marketler Raporu açıklandı

Ortakalan tarafından hazırlanan Avrupa Türk Etnik Marketleri ile ilgili rapor, İstanbul’da, Türkiye ve Avrupa’dan sektör temsilcilerinin katılımı ile açıklandı

Ortakalan tarafından Avrupa Türk Gıda ve Perakende sektörüne yönelik olarak hazırlanan etnikmarket.com sektörel iletişim platformunun geçtiğimiz Aralık ayından bu yana sürdürdüğü çalışmalar son derece önemli bir raporun üretilmesi ile yeni bir boyuta geçti.

Avrupa Türk gıda ve perakende sektörünün tecrübeli isimlerinden ve Ortakalan Etnik Pazar Danışmanı Barış Tartar’ın yönetiminde hazırlanan Etnik Marketler Raporu, Etnik Marketler Konferansı’nda sunuldu ve tartışıldı. Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Özen Perakende Grup Ticaret Başkanı Erdal Tüfekçi'nin modertörlüğünde gerçekleşen oturumda Avrupa Türk Etnik Marketleri Raporu'nun verileri bu pazarla ilgili merak edilenleri Matvarlden CEO’su Muhittin Taylı, PLAT Yönetim Kurulu Başkanı İmer Özer, Happy Center Genel Müdürü Yavuz Altun, Tügider Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Manav ve Ortakalan Etnik Pazar Danışmanı Barış Tartar bir arada değerlendirdi.

Raporda Avrupa'da ekonomik görünüm ve hızlı tüketim pazarı ile ilgili genel bilgiler, ülkelerin yapısı, ülkelerdeki etnik pazar yapısı, ülkelerdeki etnik pazarın gelişimine dair öngörü ve her bir ülke için analizlerle özel olarak toptancı kuruluşlarının yapısı ve pazardaki rolü mercek altına alınıyor.

Bu çalışmayla Avrupa çapında 4200'ü süpermarket formatında olmak üzere 10000 bin satış noktası barındıran, 10 milyar Euro'nun üstünde ciro gerçekleştiren pazarla ilgili (kısıtlı ülke ve kısıtlı konuları incelemeye çalışan bazı bilgilendirmeler dışında) pazarın tamamını derli toplu şekilde ele alan ayrıntılı bir rapor, 2 Ekim tarihi itibariyle ilk defa sunulmuş oldu.

Ayrıca pazarın 40 yılı aşkın tarihinde Türk girişimcileri ilk defa bu pazarla ilgili veriler ışığında özel bir konferans gerçekleştirdi.

 

05.10.2018
İlgili Ögeler
ORTAKALAN
Barış TARTAR
Paylaşın