Üye Girişi
E-Posta:
Şifre:
Üye değilim
Şifremi unuttum
Haber Akışı
Haber Arşivim
Sayfamı Yönet
Etnik Market'e Davet Et
Hesabım
Dışa Bilgi Aktar
Hareketler
Oturumu Kapat
 Haber Arşivi    Üye Girişi

Lila Group ürünleri ile 5 kıtada

Lila Group, ihracat yaptığı ülke sayısını 71’e çıkardı. Küresel ölçekte 5 kıtaya ürünleri ile ulaşan marka, ihracat açılımını gelecek dönemde de sürdürmeyi planlıyor

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Lila Group, küresel arenada gelişimine devam ediyor. İhracat yaptığı ülkeler arasına son olarak Abahzya’yı ekleyen marka, ihracatta sınırları zorlamaya ve dünyanın dört bir yanına ulaşmaya devam ediyor. Avrupa, Afrika, Asya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da pek çok ülkede ürünleri ile var olan Lila Group, Yunanistan’ın yüzde 40’lık, İsrail’in yüzde 20’lik temizlik kâğıdı ihtiyacını karşılıyor.

Lila Group Genel Müdürü Alp Öğücü; “Türkiye temizlik kâğıtları sektöründe çok genç bir marka olmamıza rağmen kısa zamanda ilk üç kurum arasına girmeyi başardık. Türkiye’deki başarımızı uluslararası pazarlara da yansıtmak istedik ve bugün kendi alanımızda ihracatta önemli başarılara imza atıyor ülkemizde ürettiğimiz ürünlerimizi dünyanın farklı noktalarına ulaştırıyoruz. Sektöründe ithalatında daha fazla ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlayan bir firma olmanın haklı gururunu da yaşıyoruz. Amacımız, henüz keşfetmediğimiz yeni pazarlardaki tüketicilerimize ulaşmak. Bizi en çok heyecanlandıran konu da tam olarak bu; yeni pazarlarda, yeni müşterilerin geri bildirimlerini almak ve daha inovatif ürünleri birlikte keşfetmek. Ülke olarak varlığı çok kısa zaman öncesine dayansa da tarihiyle binlerce yıllık birikime sahip olan ve büyük bir potansiyeli barındıran Aabhazya’ya ürünlerimizi ihraç etmek bizim için büyük bir gurur” ifadelerini kullandı.

Öğücü ihracat yaptıkları ülkeler arasında İngiltere, İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, İsrail, Filistin, Irak, Tunus, Fas, KKTC ve Türki Cumhuriyetlerin ilk sıralarda yer aldığını vurgulayarak şöyle konuştu: “İhracat yaptığımız ülkeler arasına Abhazya’yı ekleyerek 71 ülkeye ulaştık. 2018 yılı sonuna kadar bu sayıyı artırmayı arzu ediyoruz. Ayrıca coğrafi olarak bize yakın olan Yunanistan ve İsrail gibi pazarlardaki temizlik kağıdı sektöründe aktif bir oyuncu olduğumuzu söyleyebiliriz.”

11.10.2018
İlgili Ögeler
LİLA KAĞIT
Paylaşın